Poszukiwania nepalskiego samolotu wciąż bez rezultatu

0
185
Fot. dw.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nepalscy ratownicy przeszukują teren możliwej katastrofy samolotu, który zaginął tuż po starcie z miasta Jomsom. Maszyna leciała do Pokhary z 22 osobami na pokładzie, w tym 19 pasażerami. 

Wieża kontrolna utraciła kontrakt z samolotem linii Tara Air podczas złej, deszczowej pogody. W akcji poszukiwawczej biorą udział śmigłowce, jednak utrudniają ją warunki atmosferyczne. 

Nepalska policja poinformowała, że na pokładzie zaginionej maszyny było dwóch obywateli Niemiec, czterech- Indii oraz szesnastu Nepalczyków. Jomson- skąd leciał samolot- jest popularnym kierunkiem miłośników trekkingu w Himalajach. Leży zaledwie w odległości 20 minut lotu samolotem od Pokhary, znajdującej się około 200 kilometrów na zachód od stolicy Nepalu- Katmandu.

Nepal położony jest w Himalajach – najwyższym łańcuchu górskim świata. Popularność połączeń lotniczych w tym kraju wzrosła w ostatnich latach. Z lotów w trudno dostępne miejsca w Himalajach korzystają zwykli turyści i himalaiści. Jednak flota nepalskich przewoźników jest przestarzała i wymaga stałych napraw. Właśnie z powodu złego stanu technicznego Unia Europejska zakazała nepalskim liniom lotniczym lotów nad europejską przestrzenią powietrzną. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!