Minister Zbigniew Rau o 30. Forum Ekonomiczno-Środowiskowym OBWE

0
427
Fot. SparkChronicles
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że 30. Forum Ekonomiczno-Środowiskowe OBWE w Łodzi będzie poświęcone wzmocnieniu partnerstwa i dialogu w zakresie bezpieczeństwa energetycznego i świadomego gospodarowania zasobami naturalnymi. Uczestnicy będą dyskutować również o zielonej transformacji i wsparciu dla innowacji ekologicznych.

Podczas konferencji otwierającej Forum szef polskiej dyplomacji podkreślił, że tegoroczne obrady odbywają się w niezwykle trudnym czasie. Z jednej strony światowa gospodarka wciąż zmaga się ze skutkami pandemii Covid-19. “Z drugiej strony agresja Rosji na Ukrainę zachwiała fundamentami europejskiej architektury bezpieczeństwa i nie pozostaje bez wpływu na rozwój gospodarczy nie tylko naszego regionu, ale faktycznie całego globu” – powiedział minister Zbigniew Rau.

Przypomniał również, że Polska stojąca w tym roku na czele Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie przyjęła zdecydowane stanowisko w obronie zasad, na których ta organizacja sie opiera.

Organizowane w Łodzi 30. Forum Ekonomiczno-Środowiskowego OBWE skupi się na działaniach mających na celu promowanie ekologicznej odbudowy gospodarek i wzrostu we wszystkich państwach członkowskich organizacji.

Forum Ekonomiczno-Środowiskowe umożliwia dialog polityczny między 57 państwami uczestniczącymi OBWE w kluczowych kwestiach gospodarczych i środowiskowych związanych z bezpieczeństwem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!