Indie: małżeństwo podaje syna do sądu, chcą wnuka albo 650 tys. dolarów

0
588
Fot. indianweddingtoolkit.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Para z Indii podała swojego syna do sądu za to, że wspólnie z małżonką nie zdecydowali się na posiadanie dzieci po 6 latach małżeństwa. Sanjeev i Sadhana Prasad pozywają swojego jedynego syna o prawie 650 tysięcy dolarów, jeśli on i jego żona nie spłodzą wnuka w przeciągu następnego roku – podaje BBC. 

Oboje twierdzą, że chcą odszkodowania ponieważ wydali oszczędności życia na swojego 35-letniego syna, w tym 65 tysięcy dolarów za szkolenie na pilota w USA, a także opłacenie wystawnego wesela w pięciogwiazdkowym hotelu i miesiąca miodowego w Tajlandii. 
”Pomimo naszego wspólnego wysiłku, mój syn i jego żona sprawili nam psychiczne tortury przez to, że nie doczekaliśmy się wnuka. Znajomi ciągle zadają pytania, powodując tym jeszcze większy ból” – mówią rodzice. 

Pozew został złożony za ,,nękanie psychiczne” – podaje BBC. Rodzice mówią, że jeśli mieliby wnuka to ”ból stałby się znośny”.

Według tradycji w Indiach to rodzice podejmują lub silnie uczestniczą w decyzjach wpływających na życie osobiste i zawodowe ich dorosłych dzieci – w tym w aranżowaniu małżeństw. Twierdzi się, że odmowa podporządkowania się jest postrzegana jako wielki brak szacunku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!