Prezydent USA pogratulował E. Macronowi

0
Macron Biden
Fot. Inventiva
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent USA Joe Biden pogratulował Emmanuelowi Macronowi ponownego wyboru na urząd prezydenta. Podkreślił bliski sojusz Stanów Zjednoczonych z Francją i konieczność dalszego wspierania Ukrainy. 

 „Gratuluję Emanuelowi Macronowi reelekcji. Francja jest naszym najstarszym sojusznikiem i kluczowym partnerem w rozwiązywaniu globalnych problemów” – napisał amerykański prezydent na Twitterze. Joe Biden dodał, że cieszy się, iż będzie mógł współpracować z Macronem w takich kwestiach jak wspieranie Ukrainy, obrona demokracji i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.

Komentując wyniki wyborów we Francji dziennik New York Time napisał, że zwycięstwo Macrona zostało z ulgą przyjęte przez sojuszników Francji w Europie i w Waszyngtonie z powodu nieprzychylnego stosunku Marine Le Pen do unii Europejskiej i NATO. Wall Street Journal ocenił, że przed Macronem stoi ogromne wyzwanie zjednoczenia głęboko podzielonej ekonomicznie i pokoleniowo Francji. Dziennik Washington Post napisał z kolei, że zdecydowane zwycięstwo Macrona oznacza kontynuację dla Francji i kolejne 5 lat politycznej stabilności dla Unii Europejskiej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!