A.Blinken: Ukraina nie daje sobie odebrać niepodległości

0
Anthony Blinken USA
Fot. Financial Times
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykański sekretarz Stanu Antony Blinken powiedział, że Ukraina jest silna i broni swojej niepodległości. Szef amerykańskiej dyplomacji odwiedził wczoraj Kijów.

Po powrocie z Kijowa sekretarz Blinken mówił, że Rosja przegrywa wojnę, bo nie zdołała podporządkować sobie Ukrainy. “Rosja jest coraz bardziej brutalna, a zniszczenia wojenne są ogromne, ale Ukraina dzielnie stawia opór tej agresji” – stwierdził. Zaznaczył, że kiedy patrzymy na cele Rosji, to widzimy, że Moskwa przegrywa wojnę. Jak wskazał, celem Rosji było całkowite podporządkowanie sobie Ukrainy i to się nie udało.

Antony Blinken odwiedził wczoraj Kijów wspólnie z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem. O swojej wizycie na Ukrainie politycy opowiadali dziennikarzom na konferencji prasowej, która odbyła się w Polsce, blisko granicy z Ukrainą.

W Kijowie sekretarz Blinken przedstawił nazwisko nowego ambasadora USA na Ukrainie i ogłosił stopniowy powrót amerykańskich dyplomatów do kraju. Zapowiedział również, że Stany Zjednoczone przekażą kolejne środki – 713 milionów dolarów – na pomoc dla ukraińskiego rządu i krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski określił wizytę jako cenną i ważną. We wpisie na Facebooku przekazał, że rozmawiał z sekretarzem stanu i sekretarzem obrony USA o wsparciu militarnym, zaostrzeniu sankcji wobec Rosji, wsparciu finansowym dla Ukrainy oraz gwarancjach bezpieczeństwa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!