Polonia w Tokio uczciła 92. rocznicę przybycia św. Maksymiliana Marii Kolbego do Japonii

0
169
Fot. outono.net
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Polonia w Tokio uczciła 92-gą rocznicę przybycia świętego Maksymiliana Marii Kolbe i brata Zenona Żebrowskiego do Japonii. Rocznica została uczczona Mszą Świętą po polsku, celebrowaną w niedzielę Miłosierdzia Bożego w kościele pod wezwaniem świętego Michała Archanioła przy klasztorze Sióstr Opatrzności Bożej w Tokio. We Mszy Świętej uczestniczył ambasador Rzeczpospolitej Polski w Japonii Paweł Milewski z rodziną, matka przełożona Zgromadzenia Opatrzności Bożej siostra Jordana Skakuj oraz przedstawiciele japońskiej Polonii.

“Poprzez tę Mszę Świętą dziękujmy Bogu za ich pracę tu w Japonii i za ich świadectwo. Módlmy się o następców, aby rozpaleni gorliwością i przepełnieni pobożnością do Matki Chrystusa swoim życiem potrafili świadczyć, że Chrystus jest Bogiem” – powiedział celebrujący Mszę św. o. Jerzy Widomski. Polski dominikanin zaznaczył, że dzięki pracy misyjnej św. Maksymiliana M. Kolbe i brata Zenona Żebrowskiego wielu ludzi w Japonii uwierzyło w Chrystusa. 

92-ga rocznica przybycia o. Maksymiliana do Japonii jest równocześnie 40. rocznicą śmierci brata Zenona Żebrowskiego, misjonarza, który po wojnie ratował z biedy sieroty i ludzi najbardziej potrzebujących. W 1981 r. z bratem Zenonem spotkał się w Tokio Papież Jan Paweł II.

Święty Maksymilian Maria Kolbe przybył do Nagasaki 24 kwietnia 1930 r. i spędził w Japonii 6 lat. Zostawił funkcjonujący nadal w Nagasaki japoński Niepokalanów. Obok założonego przez polskiego świętego klasztoru działa tam przedszkole, gimnazjum i liceum Rycerstwa Niepokalanej. Nadal wydawany jest założony przez ojca Kolbe “Rycerz Matki Bożej”, który jest japońskim odpowiednikiem „Rycerza Niepokalanej”. W prefekturze Nagasaki funkcjonuje również Niepokalanów żeński.

Kapłańskie błogosławieństwo przesłał uczestnikom Mszy Świętej franciszkanin konwentualny o. Jerzy Żebrowski, bratanek br. Zenona Żebrowskiego, proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Bostonie, w USA.

Polonijne obchody 90-tej rocznicy przybycia św. Maksymiliana Marii Kolbe do Japonii miały odbyć się dwa lata temu w katedrze tokijskiej. Zostały odwołane ze względu na pandemię. Klasztor Sióstr Opatrzności Bożej jest jedyną polską placówką misyjną w Japonii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!