Bank Światowy: możliwy dalszy spadek prognoz dla światowego PKB

1
Bank Światowy
Fot. ThePrint

Główna ekonomistka Banku Światowego Carmen Reinhart powiedziała agencji Bloomberg, że nie wyklucza dalszego spadku prognoz dla światowego PKB w 2022 roku. Wczoraj Bank Światowy obniżył prognozę światowego wzrostu w tym roku do 3,2 procent.

Reinhart we wtorkowym komentarzu dla agencji Bloomberg, stwierdziła, że światowa gospodarka przechodzi trudny okres niepewności i że wskazuje na to szereg czynników takich jak na przykład: obostrzenia sanitarne w Chinach czy wojna na Ukrainie.

W poniedziałek prezes Banku Światowego David Malpass poinformował, że zarząd Bank Światowego w ciągu najbliższych kilku tygodni przedyskutuje wdrożenie nowej puli środków do radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi. Pakiet w wysokości ok. 170 miliardów dolarów jest przewidziany do rozdysponowania na okres od kwietnia 2022 do czerwca 2023 roku.

Malpass powiedział, że środki z tej puli częściowo wesprą kraje, które przyjęły uchodźców z Ukrainy, a także pomoże rozwiązać problemy w krajach dotkniętych niedoborem żywności. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Takie prognozy nie są istotne i mają niewielkie znaczenie dla ludzi. Najważniejszy jest fakt, że mężczyźni będą rodzić dzieci. Zniweluje to skutki spadku światowego PKB.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!