W Rosji wzrasta bezrobocie

0
210
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W związku z agresją na Ukrainę w Rosji wzrasta bezrobocie – informują niezależni analitycy rynku pracy. Mer Moskwy Siergiej Sobianin podał, że po wycofaniu się z miasta części zagranicznych firm bezrobociem zagrożonych jest około 200 tysięcy mieszkańców. Zachodnie firmy zamykają swoje przedstawicielstwa w Federacji Rosyjskiej w proteście przeciwko działaniom rosyjskiej armii na Ukrainie.

Według różnych źródeł, od 24 lutego ze współpracy z Rosją wycofało kilkaset zachodnich przedsiębiorstw, koncernów, sieci handlowych i transportowych. Sankcje wprowadzane przez Unię Europejską i inne kraje dotknęły między innymi sektorów: bankowego, lotniczego, samochodowego, metalurgicznego, wydobywczego, okrętowego, informatycznego i handlowego.

Społeczność zachodnia przygotowuje kolejne pakiety restrykcji, które mają uderzyć w rosyjską gospodarkę, aby nie była zdolna do wspierania militarnej polityki Kremla. Chodzi między innymi o rezygnację z dostaw surowców energetycznych, których eksport jest podstawowym źródłem dochodu Rosji. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!