Firmy technologiczne odcięły od usług reklamowych wspierane przez Kreml serwisy

0
132
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W następstwie inwazji Rosji na Ukrainę wielkie firmy technologiczne, w tym Google Analytics, Facebook Domain Insights, odcięły wspierane przez Kreml serwisy informacyjne od podstawowych usług cyfrowych, niezbędnych do szerzenia dezinformacji. Firmy te, kluczowe dla moskiewskiej propagandy, przekonują się na własnej skórze, że zachodnie firmy wciąż kontrolują większość infrastruktury internetowej, a ich usługi są coraz bardziej niedostępne dla takich serwisów jak RT, Sputnik, Ria Novosti i TASS.

Choć strony te nadal mogą działać, zostały pozbawione możliwości korzystania ze skomplikowanej sieci powiązanych ze sobą, niemal wyłącznie zachodnich, usług reklamowych, marketingowych i bezpieczeństwa, które są podstawą funkcjonowania stron internetowych i aplikacji. Utrudnia to Kremlowi dotarcie do globalnej publiczności.

Istnieje jednak kilka luk, które nadal mogą dawać Moskwie dostęp do niektórych z tych usług cyfrowych. Na przykład na serwerach Google’a nadal działa poczta elektroniczna RT, a Microsoft i Amazon nadal dostarczają swoje usługi dotychczasowym rosyjskim klientom, mimo że wstrzymały przyjmowanie nowych podmiotów w związku z inwazją na Ukrainę. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!