Pentagon: “Rosjanie popełniają zbrodnie wojenne”

0
Pentagon
Fot. Anadolu Agency
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jak powiedział rzecznik Pentagonu John Kirby, widać jasne dowody na to, że Rosjanie popełniają zbrodnie wojenne. Dodał, że rosyjskie siły są wyraźnie sfrustrowane i nasilają bombardowanie miast z dystansu.

– Z pewnością widzimy jasne dowody na to, że rosyjskie siły popełniają zbrodnie wojenne, i pomagamy zbierać na to dowody – przekazał John Kirby podczas konferencji prasowej. Odmówił jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jakie będą reperkusje tych zbrodni.

Rzecznik resortu obrony Stanów Zjednoczonych oznajmił, że wojska rosyjskie wciąż borykają się z problemami logistycznymi, w tym z brakiem żywności i paliwa, a także mają problemy z komunikacją oraz dowodzeniem. John Kirby ocenił również, że poszczególne rosyjskie oddziały sprawiają wrażenie, jakby działały osobno i pokazują słabą integrację wojsk powietrznych oraz lądowych.

Przedstawiciel Pentagonu powiedział też, że Stany Zjednoczone wkrótce zaczną dostarczać Ukrainie sprzęt przewidziany w ogłoszonym w ubiegłym tygodniu pakiecie pomocy wojskowej wartej 800 mln dolarów, zawierający między innymi drony.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!