A. Nawalny skazany w kolejnym procesie na 9 lat łagru

0
365
Fot. Reuters
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sąd w Moskwie skazał Aleksieja Nawalnego na 9 lat pobytu w kolonii karnej. Polityka oskarżono o malwersacje finansowe i obrazę sądu. Lider rosyjskiej opozycji od ponad roku jest przetrzymywany za kratami, ponieważ sąd odwiesił mu stary wyrok 3 i pół roku pozbawienia wolności. W ocenie współpracowników opozycjonisty i rosyjskich obrońców praw człowieka, nowy wyrok to zemsta polityczna Kremla.

Sąd ogłosił wyrok na sesji wyjazdowej w kolonii karnej, w której Aleksiej Nawalny jest przetrzymywany od 2021 roku. Tym razem prokuratura oskarżyła polityka o to, że wydał na swoje prywatne potrzeby pieniądze wpłacane przez Rosjan na konto Fundacji Walki z Korupcją. Dodatkowo prokuratorzy zarzucili opozycjoniście, że w trakcie procesu o zniesławienie weterana swoimi wypowiedziami obraził sędzinę. 

Aleksiej Nawalny jest uważany za głównego oponenta Władimira Putina. Polityk wielokrotnie, także przebywając w kolonii karnej zarzucał prezydentowi kłamstwa, skorumpowanie, łamanie praw obywateli i prowadzenie masowej indoktrynacji Rosjan.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!