Rosyjski adwokat: społeczeństwo nie ma siły, aby powstrzymać Putina

0
680
Putin
Fot. The Guardian
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Społeczeństwo rosyjskie nie ma w tej chwili ani siły, ani odpowiedniej determinacji, żeby powstrzymać działania Władimira Putina – powiedział Polskiemu Radiu rosyjski adwokat Ilia Nowikow. Prawnik, który bronił działaczy rosyjskiej opozycji i reprezentował w sądzie stowarzyszenie “Memoriał”, wyjechał z Moskwy i mieszka w Kijowie, gdzie włączył się w prace oddziałów obrony terytorialnej ukraińskiej stolicy.

Ilia Nowikow ostrzega, aby społeczność międzynarodowa w najbliższej perspektywie nie liczyła, że Rosjanie sami powstrzymają swojego przywódcę. “Rosyjskie społeczeństwo jest bezbronne, a funkcjonariusze Putina uzbrojeni i gotowi używać broni. Nie należy żyć iluzjami, że jeśli w Rosji wyjdzie na ulice 100 tysięcy, 200 tysięcy, czy nawet pół miliona ludzi, to reżim upadnie. Obecnie dobrze to widać, że coś takiego się nie wydarzy” – podkreśla mieszkający w Kijowie rosyjski adwokat.

Ilia Nowikow dodaje, że w jego ocenie Kreml obecnie reaguje tylko na argumenty siły. Prawnik apeluje do zachodnich polityków, aby właściwie odczytywali zagrożenie, jakie dla Ukrainy i świata stwarza Władimir Putin. Prawnik tłumaczy, że rosyjski prezydent nigdy już nie będzie wiarygodnym partnerem w stosunkach z innymi państwami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!