Mimo wojny, przez Rosję do Europy jadą pociągi z Chin

0
910
Fot. chinadaily.com.cn
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Największa chińska gazeta “Renmin Ribao” poinformowała o odprawieniu kolejnego pociągu towarowego z Chin do Europy przez Rosję. Pociąg z 50 kontenerami wyjechał wczoraj z Gansu w północnowschodnich Chinach, a jego cel to Hamburg. Pociąg przejedzie przez Rosję, Białoruś i Polskę. Mimo wojny, tranzyt kolejowy łączący Chiny i Europę i dający wymierne korzyści Rosji oraz Białorusi nie został ograniczony. Bez przeszkód działa też największy kolejowy terminal przeładunkowy obsługujący transporty z Chin w polskich Małaszewiczach. 

Chiny bardzo mocno stawiają na rozwój swojego sztandarowego projektu gospodarczego – Nowego Jedwabnego Szlaku, który ma łączyć je z ich zachodnimi rynkami zbytu, promując przy tym szczególnie kolej. 

Pod koniec ubiegłego roku, już w czasie gdy wojska rosyjskie gromadziły się wzdłuż granic Ukrainy, niemiecki Deutsche Bahn utworzył nową spółkę DB Cargo Transasia z siedzibą w Szanghaju, by zwiększyć obsługę połączeń kolejowych między Chinami a Europą. W 2020 roku Deutsche Bahn przewiózł na trasach przez Rosję 200 tysięcy kontenerów. Niemiecka spółka planuje, że w 2025 roku będzie to już 500 tysięcy kontenerów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!