Japonia zamraża aktywa Putina i rosyjskich banków

0
511
Fot. Nikkei Asia
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Japonia ogłosiła kolejne sankcje wobec Rosji. Zamrożone zostaną aktywa należące do sześciu wysokich rangą rosyjskich urzędników, w tym Władimira Putina. Japonia zamraża także aktywa trzech rosyjskich banków, w tym – centralnego banku Rosji. 
Władze Japonii poinformowały o zamrożeniu aktywów m.in. należących do prezydenta Putina i szefa dyplomacji Rosji Siergieja Ławrowa. Kolejne sankcje obejmą też trzy rosyjskie banki państwowe, które nie będą mogły korzystać z aktywów ulokowanych w Japonii. 

Po wideokonferencji z prezydentem USA Joe Bidenem premier Japonii Fumio Kishida poinformował o decyzji podjęcia „potężnych” sankcji wobec Federacji Rosyjskiej. Japonia wprowadza też zakaz eksportu towarów do 49 rosyjskich podmiotów gospodarczych. 
W poniedziałek japońskie władze poinformowały o dołączeniu do sankcji wobec rosyjskiego sektora bankowego, związanych z odcięciem części banków od systemu SWIFT. Według stanu z czerwca ubiegłego roku rezerwy walutowe Rosji sięgały 580 mld dolarów, z czego ponad 6% denominowana była w walucie japońskiej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!