Aktor Sean Penn nagrywa film dokumentalny o rosyjskiej inwazji i wspiera Ukrainę

0
814
Fot. Twitter: Sean Penn
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykański aktor Sean Penn z bliska przygląda się dramatycznej sytuacji na Ukrainie. Reżyser przebywa w tym kraju w związku z kręceniem filmu dokumentalnego o rosyjskiej inwazji. W poniedziałkowy wieczór Penn poinformował, że pieszo zmierza w stronę polskiej granicy. 

„Z dwoma kolegami przeszliśmy wiele mil w stronę polskiej granicy po pozostawieniu naszego auta na poboczu. Prawie wszystkie samochody przewożą kobiety i dzieci. Większość z nich nie ma śladów bagażu, a auto to ich jedyna wartościowa rzecz” – napisał Penn.

Organizacja charytatywna założona przez aktora, Community Organized Relief Effort (CORE), podała, że pomaga uchodźcom z Ukrainy, którzy przybywają do Polski. 

Sean Penn Ukrainę odwiedził po raz pierwszy w listopadzie 2021 roku. Wraz z ukraińskimi żołnierzami Sean Penn był w pobliżu linii frontu, na którym toczone są walki z prorosyjskimi separatystami kontrolującymi rejon Doniecka. – „Jeśli nie ustąpi, Putin popełni najstraszniejszy błąd w historii ludzkości. Prezydent Zełenski i naród ukraiński powstali, pokazując odwagę i zasady. Jeśli pozwolimy Ukrainie walczyć samotnie, nasza amerykańska dusza będzie stracona” – pisał Sean Penn na Twitterze w trzecim dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. 

CORE powstała w 2010 roku po tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi na Haiti. Organizacja poinformowała, że jej przedstawiciele pracują w Polsce, by wspólnie z lokalnymi i zagranicznymi partnerami pomóc przybywającym do naszego kraju uchodźcom z Ukrainy. Organizacja podała, że w początkowym etapie będzie działać w Lublinie i Rzeszowie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!