Rosja gotowa do rozmów z Ukrainą

0
Rosja Ukraina
Fot. Eurasia Review
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Władimir Putin jest gotów wysłać delegację na rozmowy z Ukrainą – poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Wcześniej prezydent Rosji miał o tym powiedzieć w trakcie rozmowy telefonicznej z przywódcą Chin Xi Jinpingiem. Rozmowy miałyby się odbywać w Mińsku na Białorusi. 

Wczoraj Władimir Putin wydał rozkaz inwazji na Ukrainę. Jego działania potępiły światowe stolice i nałożyły na Moskwę sankcje. 
Rosja jest gotowa wysłać delegację na rozmowy z Ukrainą – oświadczył rzecznik Kremla. Dmitrij Pieskow przypomniał, że prezydent Wołodymyr Zełenski wyraził gotowość do dyskusji na temat neutralności Ukrainy. Według kremlowskiego rzecznika, w skład delegacji mieliby wejść przedstawiciele ministerstw obrony i spraw zagranicznych oraz administracji prezydenta Rosji. Rzecznik rosyjskiego prezydenta dodał, że Władimir Putin rozmawiał na ten temat telefonicznie z Aleksandrem Łukaszenką, który miał zapewnić, iż stworzy w Mińsku odpowiednie warunki do prowadzenia takich negocjacji. 

Działania Władimira Putina potępili światowi przywódcy. Również w Rosji coraz więcej osób występuje z oświadczeniami antywojennymi. Wśród przeciwników rosyjskiej agresji na Ukrainę są rosyjscy pisarze, dziennikarze, twórcy kultury, celebryci i obrońcy praw człowieka.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!