IO Pekin 2022 (02-17)

0
Zimowe Igrzyska

Norwegowie: Espen Bjoernstad, Espen Andersen, Jens Luraas Oftebro i Joergen Graabak – triumfowali w rywalizacji sztafet w kombinacji norweskiej podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Drugie miejsce zajęli Niemcy (+54,9 sek.), a podium uzupełnili Japończycy (+55,2 sek.). Tuż za podium uplasowali się prowadzący po skokach Austriacy (+59,6 sek.).
Polacy nie startowali.

Reprezentantka Polski w łyżwiarstwie figurowym Jekatierina Kurakowa (185,84 pkt) zajęła 12. miejsce w rywalizacji solistek podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie.
Po wtorkowym programie krótkim 19-latka była 24. (59,08 pkt). W programie dowolnym na 12 elementów zaplanowanych tylko w pierwszym popełniła mały błąd, wychwycony przez sędziów. Pozostałą część przejechała znakomicie, dzięki czemu awansowała o dwanaście pozycji. Zwyciężyła reprezentantka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Anna Szczerbakowa (255,95 pkt) przed swoją rodaczką Aleksandrą Trusową (251,73 pkt) i Japonką Kaori Sakamoto (233,13 pkt). Tuż za podium uplasowała się prowadząca po programie krótkim inna reprezentantka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego – Kamiła Walijewa (224,09 pkt).

Karolina Bosiek zajęła 17. miejsce, a Andżelika Wójcik była 20. w rywalizacji panczenistek na 1000 metrów podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Mistrzynią olimpijską na tym dystansie została Japonka Miho Takagi, która czasem 1:13,19 ustanowiła rekord olimpijski. Srebro zdobyła Holenderka Jutta Leerdam, a brąz przypadł Amerykance Brittany Bowe.
————–

Michelle Gisin zdobyła złoty medal w kombinacji alpejskiej. Zajmująca po zjeździe 12. miejsce Szwajcarka uzyskała najlepszy czas slalomu i wyprzedziła swoją rodaczkę Wendy Holdener. Podium uzupełniła Włoszka Federica Brignone.Polki nie startowały.

——————————

Kanada zdobyła złoty medal w hokeju na lodzie kobiet. W finale turnieju olimpijskiego pokonała Stany Zjednoczone 3:2.
Kanadyjki sięgnęły po złoto zimowych igrzysk po raz piąty w historii.

——————–

Sandra Naeslund została w Pekinie mistrzynią olimpijską w narciarstwie dowolnym w ski crossie. W finale Szwedka wyprzedziła Kanadyjkę Marielle Thompson i Niemkę Danielę Maier.