IO Pekin 2022 (02-08)

0
Zimowe Igrzyska

We wtorek na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie rozdano kolejne komplety medali:

– W biathlonowym biegu indywidualnym na 20 km zwyciężył Francuz Quentin Fillon-Maillet. Srebro nieoczekiwanie wywalczył Białorusin Anton Smolski, a trzeci był Norweg Johannes Thingnes Boe.
Polak Grzegorz Guzik zakończył rywalizację na 49. miejscu.

– Czeszka Ester Ledecka oraz Austriak Banjamin Karl zostali mistrzami olimpijskimi w snowboardowym gigancie równoległym.
W finale Ledecka wygrała z Austriaczką Danielą Ulbing, a Karl pokonał Słoweńca Tima Mastnaka. Brązowe medale wywalczyli – Słowenka Gloria Kotnik i Rosjanin Wiktor Wild.
Polscy snowboardziści poza strefą medalową. W ćwierćfinale Aleksandra Król przegrała właśnie z późniejszą mistrzynią olimpijską Ester Ledecką i została sklasyfikowana na 8. miejscu.
Także na ćwierćfinale zakończył udział w igrzyskach Oskar Kwiatkowski, który przegrał z późniejszym wicemistrzem – Timem Mastnakiem. Polak został sklasyfikowany na 7.miejscu.
Na 1/8 finału udział w zawodach zakończył Michał Nowaczyk, który przegrał z Austriakiem Alexandrem Payerem i ostatecznie zajął 9. miejsce.
W kwalifikacjach odpadły Weronika Biela-Nowaczyk (22. miejsce) i Aleksandra Michalik (24. miejsce).

– Reprezentantka Chin – Eileen Gu zdobyła złoty medal w konkurencji big air w narciarstwie dowolnym. Srebro wywalczyła Francuzka Tess Ledeux, a brąz Szwajcarka Mathilde Gremaud.
Polacy nie startowali.

– Austriak Matthias Mayer został mistrzem igrzysk olimpijskich w Pekinie w supergigancie. Srebro wywalczył Amerykanin Ryan Cochran-Siegle, a brąz Norweg Aleksander Aamodt Kilde.
To trzecie olimpijskie złoto Mayera, który był także najlepszy w zjeździe w 2014 roku w Soczi oraz w supergigancie w Pjongczangu w 2018. Podczas igrzysk w Pekinie Austriak zdobył też wcześniej brąz w zjeździe
Polacy w tej konkurencji nie startowali.

Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale sprintu techniką dowolną w biegach narciarskich podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie.
Staręga miał 26. czas kwalifikacji, a w biegu ćwierćfinałowym zajął czwarte miejsce w swojej serii nie awansował do półfinału.
W kwalifikacjach odpadł drugi z naszych biegaczy – Kamil Bury. W kwalifikacjach odpadły także trzy polskie biegaczki – Izabela Marcisz, Monika Skinder i Weronika Kaleta.

Niemka Natalie Geisenberger została mistrzynią olimpijską w saneczkarstwie podczas zimowych igrzysk w Pekinie. Geisenberger (3:53.454), po czterech przejazdach, wyprzedziła swoją rodaczkę Annę Berreiter (+0.493) i Rosjankę Tatjanę Iwanową (+1.053).
Na 27. miejscu rywalizację ukończyła Klaudia Domaradzka.