Szósta próba rakietowa Korei Północnej

0
195
Korea Północna
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Korea Północna wystrzeliła dziś po raz kolejny dwie rakiety krótkiego zasięgu – poinformowała południowokoreańska armia. To szósta próba rakietowa komunistycznej Korei od początku tego roku. Testy potępiły już władze USA.  

Armia Korei Południowej poinformowała, że dwie rakiety balistyczne, najprawdopodobniej krótkiego zasięgu, wystrzelono około godziny 8 rano czasu lokalnego z wyrzutni położonej w pobliżu miasta Hamhung. Pociski po pokonaniu 190 kilometrów zakończyły lot w Morzu Wschodnim. 

W Seulu zebrała się dziś Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Od początku tego roku Korea północna już sześciokrotnie testowała pociski balistyczne. Dwukrotnie testowano pociski hipersoniczne przez co Pjongjang objęty został przez USA kolejnymi sankcjami. Większa częstotliwość północnokoreańskich testów budzi niepokój sąsiadów Korei Północnej. 

Wcześniej administracja prezydenta Joe Bidena sygnalizowała możliwość powrotu do negocjacji z Pjongjangiem, jednakże kilka dni po tej zapowiedzi Korea Północna przeprowadziła testy rakiet hipersonicznych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!