Chiny apelują o spokój ws. Ukrainy

0
300
Fot. News TVS 24
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chiny apelują o zachowanie spokoju i powstrzymanie się od eskalacji napięć związanych z sytuacją wokół Ukrainy. Chińskie MSZ poinformowało, że m.in. na ten temat szef chińskiej dyplomacji rozmawiał telefonicznie z amerykańskim sekretarzem stanu. 

Minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi podczas rozmowy z Antonym Blinkenem poświęconej głównie Ukrainie miał zaapelować do wszystkich stron zaangażowanych w sytuację o zachowanie spokoju i nie eskalowanie napięć.

Według chińskiego MSZ amerykański sekretarz stanu wsparł ideę deeskalacji i podejmowania działań dyplomatycznych w celu zażegnania konfliktu.

Rozmawiano też o jego ewentualnym wpływie na światowe bezpieczeństwo i gospodarkę. Wang Yi miał powiedzieć, że wzmacnianie bezpieczeństwa jednego kraju nie może odbywać się kosztem bezpieczeństwa drugiego, co jest odczytywane jako komentarz dotyczący obaw Rosji o dalsza ekspansję NATO na Wschód. Chiny już wcześniej zaapelowały o powrót do realizacji tzw. porozumień mińskich, co zdaniem Pekinu doprowadzi do deeskalacji sytuacji wokół Ukrainy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!