Brytyjczycy twierdzą, że Kreml chce zainstalować w Kijowie swoją marionetkę

0
179
Ukraina
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Brytyjczycy twierdzą, że Kreml chce zainstalować w Kijowie marionetkowego lidera, zależnego od Moskwy. Takie ostrzeżenie wydało MSZ w Londynie.

Komunikaty takie jak ten rozesłany do mediów przez brytyjskie MSZ, to w świecie wywiadu i dyplomacji rzadkość. “Mamy informacje, wskazujące, że rosyjski rząd chce zainstalować w Kijowie prorosyjskiego przywódcę” – czytamy w oświadczeniu. Brytyjczycy decydują się uchylić rąbka tajemnicy i ujawnić część swoich danych wywiadowczych. Wskazują nawet na to kim miałby być faworyt Kremla: to Jewhenij Murajew, ekonomista i były poseł.

MSZ publikuje też listę czterech kolejnych nazwisk, ludzi, którzy – jak przekonuje Londyn – mają być w kontakcie z rosyjskim wywiadem. To między innymi Mykoła Azarow – niegdysiejszy premier i Serhij Arbuzow, były wicepremier i szef Narodowego Banku Ukrainy. “Te informacje rzucają nowe światło na skalę rosyjskich działań zmierzających do osłabienia Ukrainy” – czytamy w komunikacie brytyjskiej dyplomacji.

Oświadczenie nie zawiera szczegółów na temat źródeł tych informacji. Jewhenij Murajew mówi dziennikowi Daily Telegraph, że te doniesienia to nonsens. “Jestem ukraińskim patriotą” – deklaruje.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!