Rosja przerzuca sprzęt wojskowy z Syberii na Zachód

0
183
Fot. Mil.ru
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rosja przerzuca ciężki sprzęt wojskowy z Syberii w pobliże ukraińskiej granicy – napisał portal analityczny Conflict Intteligence Team. Wcześniej rosyjskie media niezależne poinformowały, że rosyjska armia wznowiła ćwiczenia w obwodach graniczących z Ukrainą. 

W ocenie części komentatorów, Moskwa chce w ten sposób wywrzeć presję na państwa NATO, z którymi prowadzi rozmowy w sprawie tak zwanych gwarancji bezpieczeństwa.

Conflict Intteligence Team podaje, że na kolejowych platformach przewożone są samochody wojskowe, mobilne cysterny, czołgi i systemy rakietowe Grad i Uragan. “Tymi samymi wagonami jadą żołnierze, ale nie da się ustalić liczebności oddziałów” – napisali analitycy portalu. Według Conflict Intteligence Team, siły wojskowe są przerzucane między innymi z: Buriacji, Kraju Zabajkalskiego, Kraju Nadmorskiego, obwodu amurskiego, Nowosybirska i Kemerowa. 

Analitycy portalu przewidują, że część oddziałów i sprzętu zostanie rozlokowanych na zaanektowanym przez Rosję Krymie i w obwodach graniczących z Ukrainą. 

Dziennik “Nowaja Gazieta” przypomniał, że według zachodnich źródeł, w pobliżu ukraińskiej granicy stacjonuje około 100 tysięcy rosyjskich żołnierzy. W najbliższych dniach siły te mogą wzrosnąć niemal dwukrotnie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!