Betlejem – Boże Narodzenie bez gości

0
Betlejem
Fot. France24

Bez pielgrzymów i turystów z zagranicy rozpoczęły się święta Bożego Narodzenia w Betlejem. Drugi rok z rzędu z powodu pandemii koronawirusa i zamkniętych granic do miejsca narodzin Chrystusa mogli dotrzeć jedynie katolicy z Zachodniego Brzegu, Strefy Gazy oraz Izraela.

Co roku głównym punktem świąt Bożego Narodzenia w Betlejem jest pasterka w kościele świętej Katarzyny. Tuż po niej duchowni przenoszą w procesji figurkę Dzieciątka Jezus i kładą ją na specjalnej gwieździe w Grocie Narodzenia czyli w miejscu, gdzie na świat miał przyjść Chrystus.

“Jest to miejsce, które w dziwny sposób sprawia, że ci ludzie z różnych krajów świata jakoś się spotykają” – mówi pracujący w Jerozolimie polski dominikanin, ojciec Łukasz Popko. “W miejscu, w którym wiadomość o pokoju i nadziei, jakkolwiek by to ludzie nie rozumieli, jest tak ważna i które człowieka wierzącego czy kogoś, kto poszukuje pokoju, będzie przyciągać, myślę, zawsze” – dodał zakonnik.

Uroczyste msze w Betlejem są odprawiane przez wszystkie dni Świąt Bożego Narodzenia. Ceremonie są także transmitowane przez Internet.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!