Watykan: długie spotkanie papieża z Joe Bidenem

2
621
Biden Franciszek Francis Pope
Fot. pewresearch.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Papież przyjął dziś na audiencji amerykańskiego prezydenta Joe Bidena, który przybył do Rzymu na rozpoczynający się szczyt G20. Spotkanie trwało półtorej godziny.

Biuro Prasowe Watykanu wydało komunikat, wymieniający wachlarz poruszonych tematów. W komunikacie czytamy, że rozmowy toczyły się w serdecznej atmosferze. Poruszono w nich pilną potrzebę wspólnego zaangażowania w ochronę przyrody i dbałość o naszą planetę. Rozmawiano również o sytuacji sanitarnej i wspólnej walce z pandemią koronawirusa, a także o problemie uchodźców i pomocy migrantom. Tematem rozmów było również wspieranie przestrzegania praw człowieka, w tym swobody wyznania i sumienia. Wymieniono także poglądy na różne kwestie międzynarodowe, w tym na rozpoczynający się jutro w Rzymie szczyt G20.

Nigdy przedtem papieska audiencja dla amerykańskiego prezydenta nie trwała dłużej. Dotychczas najdłuższe było 50-minutowe spotkanie Franciszka z Barackiem Obamą – 7 lat temu. Joe Biden wraz z małżonką Jill przybył do Watykanu w konwoju 50 samochodów. Po spotkaniu z papieżem amerykański prezydent rozmawiał z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem kierującym watykańską dyplomacją arcybiskupem Paulem Gallagherem. 

Joe Biden spotyka się dziś z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą, premierem Mario Draghim i prezydentem Francji Emanuelem Macronem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

 1. Przykro to pisać, ale wygląga, że papież Franciszek ma niekompetentne otoczenie (nie wiedzą co dzieje się na świecie i w USA) albo do bólu poprawne politycznie i to jest jeszcze gorsze. Swoimi opiniami mogą fałszować informacje dostarczane Franciszkowi. Cała dotychczasowa działalność Bidena jako prezydenta a także jego wcześniejsze poczynania świadczą, że jest to człowiek bez jakiegokolwiek “kręgosłupa moralnego”. Zdecydował o otwarciu południowej granicy USA i zaprosił praktycznie cały świat do nielegalnej imigracji do USA. Jego decyzja jest przyczyną nieszczęść wielu tysięcy ludzi (w tym kobiet i dzieci). W czasie długiej wędrówki narażeni są na gwałty i przemoc ze strony grup przestępczych w tym meksykańskich gangów narkotykowych. Gangi zarabiają na decyzji Bidena tysiące dolarów. Większość wędrujących musi płacić im okup za umożliwienie wędrówki. Dzieci są porywane dla łatwiejszego przekroczenia granicy USA a później porzucane. Przez otwartą granicę szmuglowane są do USA ogromne ilości narkotyków, co jest przyczyną tragedii i śmierci wielu tysięcy ludzi. Czy papież Franciszek o tym wie? Można to podsumować stwierdzeniem, że mur, których chciał wybudować Trump uchroniłby wielu ludzi przed takimi nieszczęściami i uniemożliwiłby finansowanie nielegalnej imigracji przez niektórych ludzi w USA jak naprzykład przez fundacje i organizacje sponsorowane przez G.Sorosa. Teraz ochrona praw człowieka. Biden uważa się za katolika, ale wyraźnie stwierdził, że życie ludzkie nie zaczyna się w momencie poczęcia i konsekwencją tego jest jego poparcie i aktywne propagowanie nielimitowanej aborcji przez całe 9 miesięcy. Jak z człowiekiem o takich poglądach można mówić na temat przestrzegania praw człowieka? Programy Bidena w USA nie mają na celu walkę z ubóstwem, ale uzależnienie ludzi od pomocy rządowej i zrobić z nich współczesnych niewolników. Podobnie jest z walką ze zmianą klimatu. Celem jest zniszczenie amerykańskiej ekonomii i przejęcie całkowitej kontroli nad gospodarką przez biurokrację rządową. Konsekwencją będzie powszechny wzrost ubóstwa jak to dzieło się wielu krajach, których gospodarka była i jest sterowana centralnie.

 2. W zeszlym tygodniu na pogrzebie wysoko cenionego i powszechnie szanowanego Collina Powella, zabraklo 3 zyjacych prezydentow, polacz nazwiska z prawidlowym opisem przyczyny ich nieobecnosci.

  A) Bill Clinton
  B) Jimmy Carter
  C) Donal Trump

  1- ciagle na rekonwalescencji po niedawnej infekcji
  2- podeszly wiek
  3- nikt nie chce buca i klamce na pogrzebach szanowanych osob

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!