IO Tokio 2020 – 24. lipca

0
Tokio

Polscy siatkarze przegrali z Iranem 2:3 (25:18, 22:25, 22:25, 25:22, 21:23) w swoim pierwszym meczu grupy A turnieju olimpijskiego w Tokio.
W innych sobotnich spotkaniach tej grupy Włochy wygrały z Kanadą 3:2 (26:28, 18:25, 25:21, 25:18, 15:11), a Japonia zwyciężyła Wenezuelę 3:0 (25:21, 25:20, 25:15).
W poniedziałek “Biało-Czerwoni” zmierzą się z Włochami. Początek o 7.20 czasu polskiego.

Iga Świątek awansowała do 2. rundy singla tenisowego turnieju na igrzyskach olimpijskich w Tokio.
Polka w pierwszym meczu na centralnym korcie Ariake Tennis Park wygrała z Niemką Moną Barthel 6:2, 6:2.
Następną rywalką Świątek będzie Hiszpanka Paula Badosa, która pokonała Francuzkę Kristinę Mladenovic 6:7 (4-7), 6:3, 6:0.

Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot odpadli w 1. rundzie debla tenisowego turnieju na igrzyskach olimpijskich w Tokio.
Rozstawieni z numerem “5” Polacy ulegli niemieckiej parze Jan-Lennard Struff / Alexander Zverev 2:6, 6:7 (5-7).

Ekwadorczyk Richard Carapaz zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego elity panów.
Na zawodników czekała trasa o długości 234 km. Start ulokowano w Parku Musashinonomori w stolicy Japonii, a metę na torze wyścigowym Fuji International Speedway. Po srebro sięgnął Belg Wout van Aert (+1:07), a brąz przypadł Słoweńcowi Tadejowi Pogačarowi (+1:07). Najlepszy z Polaków – Michał Kwiatkowski uplasował się na 11. pozycji (+1:35). Rafał Majka był 19. (+3:40), a wyścigu nie ukończył Maciej Bodnar.

Aleksandra Jarecka i Renata Knapik-Miazga odpadły w 1/8 finału indywidualnego turnieju szpadzistek na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Pierwsza przegrała z wicemistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro Włoszką Rosellą Fiamingo 13:15, natomiast druga uległa reprezentantce Hongkongu Vivian Kong Man Wai 8:15.
W drugiej rundzie odpadła Ewa Trzebińska.
Na 27 lipca zaplanowano zmagania drużynowe pań w szpadzie.

Rywalizująca w kategorii do 69 kg Karolina Koszewska awansowała do 1/8 finału bokserskiego turnieju na igrzyskach olimpijskich w Tokio.
Polka w pierwszej walce pokonała Shakhnozę Yunusovą z Uzbekistanu 5:0.
We wtorek o awans do ćwierćfinału Koszewska rywalizować będzie z mistrzynią świata Turczynką Busenaz Sürmeneli.