Projekt luksusowego “pałacu na szynach” – pociąg, którego koszt wyniesie około 350 mln $

0
387
Fot. CNN/Thierry Gaugain
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dzięki swojej najnowszej koncepcji, prywatnemu, luksusowemu pociągowi stworzonemu dla jednego super bogatego właściciela, francuski projektant Thierry Gaugain planuje przenieść podróż koleją na zupełnie nowy poziom.

Opisywany jako luksusowy „pałac na szynach”, 400-metrowy G Train  będzie składał się z 14 wagonów zbudowanych w części ze szkła zaawansowanego technologicznie i będzie poruszał się z prędkością 160 km/h. 

Uczestnicy wycieczki koleją będą mogli nie tylko zmieniać wygląd zewnętrzny pociągu, ale także „wewnętrzną atmosferę w dowolnej sekcji, w której się znajdują”. Jeśli będą chcieli oglądać to co jest na zewnątrz, będą mogli „przełączyć się na tryb przezroczysty”. Jeśli nie, będą mogli stworzyć  własne widoki zamieniając szkło na nieprzezroczyste. Jak wyjaśniał Gaugain, „możesz zmienić światło, porę roku lub tempo, aby zmienić swój stosunek do czasu”. W pociągu będzie znajdowała się sekcja mieszkalna, rozrywkowa, w tym sala bankietowa, a także sekretny ogród i tarasy na świeżym powietrzu. Pociąg G można podzielić na dwie części, jeśli osoby znajdujące się na pokładzie zdecydują, że chcą wyruszyć w różnych kierunkach.

Z miejscem dla około 18 gości, G Train będzie przystosowany do poruszania się po kolei w obu Amerykach i Europie.

Projektant przyznał, że nie znalazł jeszcze klienta na zakup pociągu. Prawdopodobny koszt G Train to około 350 milionów dolarów, a budowa projektu zajmie co najmniej dwa i pół roku.

Gaugain znany jest z głównie z imponujących projektów jachtów, w tym 80-metrowego statku Venus dla współzałożyciela Apple, Steve’a Jobsa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!