Igrzyska Olimpijskie: ograniczenia i zakazy dla sportowców

0
428
igrzyska olimpijskie olimpiada
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wśród wielu ograniczeń, którym poddani są zawodnicy biorący udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio jest zakaz wychodzenia na ulicę i spotykania się z mieszkańcami oraz zakaz jadania w restauracjach w mieście.

Premier Yoshihide Suga zapewnił, że Igrzyska Olimpijskie zostaną przeprowadzone w sposób bezpieczny, czyli będą miały jak najmniejszy wpływ na codzienne życie mieszkańców Japonii w czasie pandemii.

Sportowcy i towarzyszące im osoby mogą jadać tylko w określonych stołówkach i restauracjach na terenie wioski olimpijskiej lub miejsca treningowego. Mogą zamawiać dania na wynos lub z dostawą. W wiosce olimpijskiej będzie mogło zjeść w tym samym czasie około 18 tysięcy osób. Do wyboru będzie 700 rodzajów dań kuchni japońskiej, azjatyckiej i europejskiej. W kuchni azjatyckiej znajdują się dania chińskie, hinduskie i wietnamskie. Rozczarowani będą wielbiciele sushi z surowej ryby, gdyż tego rarytasu zabraknie w olimpijskim jadłospisie. Będzie można się natomiast raczyć sushi rolls z dodatkami gotowanymi i z warzywami. Z kuchni japońskiej skosztować będzie można grillowaną wołowinę i tempurę, czyli warzywa oraz ryby smażone na głębokim tłuszczu. Dostępne będą różne rodzaje zup z makaronami i potrawy regionalne. Składniki do dań pochodzą z 47 regionów Japonii. Ze względów sanitarnych potrawy mają być spożywane w jak najkrótszym czasie.

Zawodnicy będą mogli jadać zgodnie ze swoimi preferencjami religijnymi. Dostępne będą potrawy bezglutenowe. Apetytowi mogą nie sprzyjać ponad 30 stopniowe upały, które będą trwać przez cały czas Igrzysk Olimpijskich.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!