Francja: wieża Eiffla ponownie otwarta dla zwiedzających

0
wieża Eiffla
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wieża Eiffla, po dziewięciu miesiącach, została ponownie otwarta dla zwiedzających. Najsłynniejszy obiekt turystyczny w stolicy Francji był zamknięty od 30 października 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa.  Dziennie będzie mogło ją zwiedzać po 13 tysięcy osób. Przed epidemią było to 25 tysięcy. 

W windach obowiązuje limit 50 procent maksymalnego obłożenia, a na wieży należy przestrzegać zasad dystansu społecznego. Turyści mają jednak dostęp do wszystkich pięter obiektu.

Władze Paryża liczą na to, że jeszcze w tym roku paryską „Tour Eiffel” odwiedzi ponad 4 miliony osób. Wszystko będzie zależało od tego, czy Francję dotknie kolejna fala pandemii koronawirusa. Choć od kilku dni nad Sekwaną notowany jest wzrost nowych zakażeń, liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid-19 utrzymuje się na najniższym poziomie od ośmiu miesięcy. 
Francuskie władze zdecydowały się jednak na wprowadzenie nowych restrykcji. W poniedziałek prezydent Emmanuel Macron ogłosił, że od 21 lipca dostęp do miejsc kultury i rozrywki będzie zamknięty dla osób bez paszportu covidowego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!