Igrzyska w Japonii wciąż mogą się odbyć bez kibiców

0
373
igrzyska olimpijskie olimpiada
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio mogą się odbyć bez udziału widzów na trybunach. Informację tę, podaną przez premiera Japonii, podejmują tamtejsze media. Zwracają przy tym uwagę na rosnącą w Tokio liczbę zakażeń koronawirusem. W japońskiej stolicy i w przylegających do niej trzech prefekturach do 11 lipca przedłużono stan wyjątkowy. 

Premier Japonii Yoshihide Suga po raz kolejny powiedział, że wciąż istnieje możliwość przeprowadzenia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio bez udziału publiczności. 

Według obecnych procedur, trybuny na wszystkich olimpijskich arenach mogą być wypełnione w 50% do maksymalnej liczby 10 tysięcy widzów. 

W marcu Komitet Organizacyjny Igrzysk podjął decyzję o wykluczeniu zagranicznych kibiców z udziału w imprezie, ze względu na zbyt wysokie ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa. 

Mimo restrykcji pandemicznych liczba zakażeń w Japonii rośnie. Dobowe liczby nowych przypadków zwiększają się od dwóch tygodni. Wczoraj w Tokio potwierdzono ponad 670 zakażeń koronawirusem. To o 100 więcej niż tydzień wcześniej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!