Ponad 80% Japończyków nie chce Igrzysk Olimpijskich

0
803
igrzyska olimpijskie olimpiada
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ponad 80% Japończyków sprzeciwia się przeprowadzeniu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio – wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w weekend przez dziennik Asahi Shimbun. Temat podejmują dzisiaj inne japońskie media zwracając uwagę na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w Japonii.  

Z ankiety dziennika Asahi Shimbun wynika, że 43% ankietowanych chce odwołania Igrzysk Olimpijskich, a 40% opowiada się za kolejną zmianą terminu największej sportowej imprezy świata. Miesiąc temu odwołania Igrzysk chciało 35%, a przełożenia – 34% ankietowanych. W dalszym ciągu maleje poparcie dla Igrzysk w Tokio. Przeprowadzenie już za niespełna 10 tygodni Olimpiady wspiera 14% uczestników badania – o połowę mniej niż miesiąc temu. 

Dziennik „Japan Times” zwraca dziś uwagę, że Japonia wciąż zmaga się z czwartą falą koronawirusa, a w miniony piątek władze przedłużyły stan wyjątkowy w Tokio do 31 maja. Komitet Organizacyjny Tokijskich Igrzysk zapewnia, że na arenach olimpijskich będą obwiązywały wszelkie niezbędne restrykcje pandemiczne. W Japonii do tej pory zaszczepiono około 2% populacji. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!