Disneyland w Paryżu ponownie otwarty 17 czerwca

0
1490
Disneyland Paryż
Fot. Youtube: In The Loop
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Disneyland w Paryżu zostanie ponownie otwarty 17 czerwca – ogłoszono na stronie internetowej największego parku rozrywki we Francji. Rezerwacja biletów będzie możliwa od jutra. Park Disneya wznowi działalność po siedmiomiesięcznej przerwie związanej z pandemią koronawirusa. 

Dyrekcja Disneylandu w Paryżu poinformowała, że 17 czerwca większość atrakcji i hoteli zostanie otwarta dla odwiedzających. „Wprowadzone zostaną wzmocnione środki sanitarne i zasady bezpieczeństwa” – napisano w komunikacie. Wszystkie osoby powyżej 6 roku życia będą musiały nosić maskę ochronną podczas pobytu na terenie parku. Nie wprowadzono jednak obowiązku wykonania testu na Covid-19 przed wejściem do Disneylandu. Ograniczono natomiast liczbę odwiedzających – zgodnie z wymaganiami rządu. Przewidują one, że od 9 czerwca parki rozrywki mogą przyjmować maksymalnie 5 tysięcy osób dziennie. Przed pandemią koronawirusa park Disneya w Paryżu odwiedzało średnio 40 tysięcy osób każdego dnia. 

Tym samym Disneyland w Paryżu wznowi działalność po najdłuższym zamknięciu w historii parku. 30 października ubiegłego roku francuski rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich miejsc rozrywki z powodu narastającej drugiej fali koronawirusa. Wcześniej park był nieczynny od marca do lipca, podczas pierwszej fali pandemii. 

W poprzednich latach do Disneylandu w Paryżu przyjeżdżało co roku niemal 15 milionów osób. Jest to najbardziej odwiedzane miejsce turystyczne we Francji. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!