Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

0
603
Wielkanoc
Fot. Robert Burzyński/parafia-witnica.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Najważniejsze święto dla katolików. Chrystus, który umarł na krzyżu, po trzech dniach zmartwychwstał.

Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński podkreśla, że radosne Alleluja zwiastujące Zmartwychwstanie Jezusa przynagla do dzielenia się tą radością z innymi.

“Abyśmy nie zmarnowali wysiłku Pana Jezusa. Całe Jego dzieło nabierze blasku i owocności, gdy przyjmiemy orędzie, z którym przyszedł na świat, cały jego trud, mękę i śmierć i zmartwychwstanie, to wszystko jest dla nas i trzeba z tych owoców korzystać, by te owoce pomnażać i zachęcać innych, by umocnieni darami Bożymi postępowali w świętości”- mówi biskup Romuald Kamiński.

Jako przewodniczący Zespołu Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Służby Zdrowia chorym i opiekującym się nimi lekarzom, pielęgniarkom życzy mocy płynącej z Chrystusa Zmartwychwstałego. Zwraca uwagę na oddanie medyków w służbie chorym. “Nieraz trzeba poświęcić wiele czasu, a co się z tym wiąże, potrzebna jest nadzieja, otucha, mobilizacja. Wszystkim zatem życzmy, aby byli mocni, aby mieli nadzieję, aby nie pokładali ufności w swoich siłach, ale korzystali jak najobficiej z daru Bożego” – życzy biskup Kamiński.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest ostatnim dniem Triduum Paschalnego. Podczas porannej mszy rezurekcyjnej odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem wyniesionym z grobu Pana Jezusa. Triumfalne bicie dzwonów przypomną trzęsienie ziemi towarzyszące zmartwychwstaniu.
Także wielkanocne śniadanie pełne jest symboli nawiązujących do zwycięstwa życia nad śmiercią i budzenia się do nowego życia w Chrystusie.

W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne nie wszyscy mogą osobiście uczestniczyć w Liturgii. Przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki apeluje, by w takich sytuacjach łączyć się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową i transmisje.

W Programie 1. Polskiego Radia będą odbywać się transmisje mszy świętych oraz nabożeństw Triduum Paschalnego z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!