Jerozolima: wielkopiątkowa Droga Krzyżowa

0
Droga Krzyżowa
Fot. Screenshot video Youtube: Nauki Katolickie
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Skromniejsza niż zazwyczaj była wielkopiątkowa Droga Krzyżowa w Jerozolimie. W procesji ulicami Starego Miasta przeszło kilkuset katolików mieszkających w Izraelu. Pandemia spowodowała, że na tegoroczne obchody do Izraela nie przylecieli goście z zagranicy. 
Kilka grup chrześcijan pokonało tę samą drogę, jaką miał iść Chrystus przed dwoma tysiącami lat. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa to jedna z najbardziej znanych na świecie uroczystości w Jerozolimie. Rozpoczyna się w niegdysiejszej twierdzy Antonia, a kończy w Bazylice Bożego Grobu czyli w kościele postawionym w miejscu, gdzie Chrystus miał zostać ukrzyżowany i złożony do grobu. 

Tegoroczna procesja była mniej liczna niż zazwyczaj, bo z powodu zamkniętych granic do Izraela nie przylecieli goście z zagranicy. Pracujący w Bazylice Bożego Grobu franciszkanin ojciec Włodzimierz Mamala podkreśla jednak w rozmowie z Polskim Radiem, że w nabożeństwach biorą już udział miejscowi chrześcijanie. “Cieszymy się, że ludzie mogą uczestniczyć w obrzędach. Wiernych dużo nie ma w Jerozolimie, ale wszyscy, którzy chcą, mogą już uczestniczyć” – dodaje franciszkanin. 

Rok temu pandemia spowodowała, że w uroczystościach Wielkiego Tygodnia w Jerozolimie brali udział wyłącznie duchowni. 
Wszystkie tegoroczne uroczystości są przez jerozolimskich franciszkanów transmitowane przez internet. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!