Światowe Forum Ekonomiczne: raport dot. globalnego parytetu płci

0
WEF World Economic Forum / Światowe Forum Ekonomiczne
Fot. WNP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nowy raport Światowego Forum Ekonomicznego szacuje, że osiągnięcie globalnego parytetu płci zajmie prawie 136 lat, w porównaniu z poprzednim szacunkiem wynoszącym prawie 100 lat. Zasadę równości, organizacja mierzy w czterech obszarach: udział ekonomiczny i perspektywy, edukacja, zdrowie i wzmocnienie pozycji politycznej. Dane wykazały, że luka w upodmiotowieniu politycznym znacznie się powiększyła od czasu raportu z 2020 roku, podczas gdy udział ekonomiczny poprawił się tylko nieznacznie.

Światowe Forum Ekonomiczne oszacowało, że zlikwidowanie ekonomicznej różnicy płci zajmie kolejne 268 lat. 

W raporcie czytamy także, że podczas pandemii kobiety traciły prace szybciej niż mężczyźni, a ich ponowne zatrudnianie odbywa się wolniej niż mężczyzn. 

Ogólna różnica między płciami jest najmniejsza w krajach skandynawskich. Islandia, Norwegia, Szwecja, Finlandia i Szwecja znajdują się w pierwszej piątce tej klasyfikacji. Stany Zjednoczone są na 30. miejscu.

Raport powtarza obawy wyrażone w poprzednich badaniach. Organizacja Narodów Zjednoczonych oszacowała we wrześniu ubiegłego roku, że skutki pandemii mogą zepchnąć kolejne 47 milionów kobiet w ubóstwo.

„To tak, jakby cała Hiszpania popadła w biedę” – powiedziała Melinda Gates, współprzewodnicząca Fundacji Billa i Melindy Gatesów w wywiadzie udzielonym  stacji telewizyjnej CNN.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!