Uroczystość Wszystkich Świętych

0
763
wszystkich
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kościół Katolicki obchodzi dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie, połączona jest z następującym po niej obchodem liturgicznym Dnia Zadusznego.

Salezjanin ksiądz Dominik Chmielewski podkreśla, że w ten dzień czcimy zwycięstwo Jezusa Chrystusa w życiu świętych. „Uroczystość Wszystkich Świętych, która powinna być szczególnie czczona, wymieszała się nam z Dniem Zadusznym. My w Uroczystość Wszystkich Świętych, świętujemy zwycięstwo Jezusa Chrystusa w heroicznej miłości tych ludzi, których nazywamy świętymi. Którzy zdecydowali się tutaj na ziemi, każdego dnia, kochać Boga całym sercem, ze wszystkich sił, z całej duszy i z całej swojej mocy. Proponuję by w Uroczystość Wszystkich Świętych nie tylko pomodlić się za naszych drogich zmarłych ale przede wszystkim uświadomić sobie sens naszego życia – jestem tutaj na ziemi po to, aby być świętym.”- zaznacza kapłan.

Jutro (2.11) przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym lub inaczej “zaduszkami”. Wspólnota Kościoła przychodzi w ten dzień z pomocą duszom czyśćcowym zanosząc prośby przed Tron Boży. Aby przyjść z pomocą zmarłym pokutującym w czyśćcu, żyjący mogą w tych dniach uzyskać i ofiarować odpusty zupełne.

Zgodnie z dekretem wydanym na polecenie papieża Franciszka przez Penitencjarię Apostolską, w tym roku w dniach od 1 do 30 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza lub kościoła, oraz wypełnienie zwykłych warunków, tj. przystąpienie do komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez papieża. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!