Nagroda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych dla Paula Milgroma i Roberta Wilsona

0
Fot. Twitter: The Nobel Prize
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nagroda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych trafiła do Amerykanów Paula Milgroma i Roberta Wilsona. Laureaci Nagrody Banku Szwecji imienia Alfreda Nobla dostali ją za – jak poinformowano w uzasadnieniu – “dokonania w teorii aukcji i wynalezieniu nowych formatów aukcji, dajcych korzyść sprzedawcom, kupującym i podatnikom na całym świecie”. 

Przewodniczący komitetu przyznającego nagrodę Peter Fredriksson tłumaczył, że aukcje są bardzo ważne dla świata i każdego dnia powodują przepływy astronomicznych kwot. “Wpływają na nas prawdopodobniej w większym stopniu, niż sądzimy” – podkreślił Peter Fredriksson. “Na przykład: możliwe, że kupiłeś swój dom na aukcji. Na wysokość twojego rachunku za prąd mają wpływ codzienne aukcje energii elektrycznej. Skoro aukcje są tak istotne, kluczowe jest odpowiednie ich projektowanie” – powiedział Peter Fredriksson. Dodał, że “praca Paula Milgroma i Roberta Wilsona pozwala na tworzenie lepszych aukcji”.

Laureaci odbiorą nagrodę jeszcze przed końcem roku. Zostaną też zaproszeni na uroczystość do Sztokholmu, kiedy ta będzie się mogła odbyć – w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie będzie to możliwe.
Nagroda Banku Szwecji imienia Alfreda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych została ustanowiona w 1968 roku. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!