Francja: główny podejrzany ataku w Paryżu przyznał się do zamachu terrorystycznego

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Główny podejrzany w śledztwie dotyczącym zamachu terrorystycznego, do którego doszło w piątek na ulicach Paryża, przyznał się do winy. Mężczyzna potwierdził, że atak był wymierzony w redakcję satyrycznego tygodnika Charlie Hebdo.

Zamachowiec wziął odpowiedzialność za swój czyn. Przyznał, że była to zemsta po ponownej publikacji karykatur Mahometa przez redakcję Charlie Hebdo. Kilka tygodni temu, w dniu rozpoczęcia procesu w sprawie zamachu z 2015 roku, tygodnik znów zamieścił na swoich łamach rysunki zakazane przez islam sunnicki.

Francuska policja zidentyfikowała zamachowca po analizie odcisków palców. Ali H. to 18-letni Pakistańczyk, który do Francji przyjechał trzy lata temu. Nieletnim migrantem zajęły się wówczas francuskie służby społeczne. Według nich Ali H. nigdy nie wykazywał oznak radykalizacji. W czerwcu został zatrzymany przez policję za posiadanie broni. 
Oprócz głównego podejrzanego policja zatrzymała do tej pory sześć osób. Śledztwo prowadzi francuska prokuratura antyterrorystyczna.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!