Białoruś: 29. dzień protestów (WIDEO)

0
Twitter: Hanna Liubakova
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300


W największych białoruskich miastach odbywają się marsze “jedności”. W stolicy milicyjny OMON i wojska wewnętrzne zablokowały centralną ulicę – Prospekt Niepodległości, ale to nie powstrzymało demonstrantów. To 29. dzień protestów białoruskiej opozycji, która domaga się odejścia od władzy prezydenta Aleksandra Łukaszenki.
Demonstranci w Mińsku zebrali się na Prospekcie Zwycięzców i kierują się w stronę Pałacu Niepodległości, gdzie mieści się nowa rezydencja prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Media informują, że w stolicy protestuje tyle samo ludzi co tydzień temu, czyli około 200 tysięcy.

W Grodnie milicyjny OMON chciał otoczyć protestujących, ale jest ich zbyt wielu. W Brześciu kilka tysięcy ludzi demonstruje na centralnej ulicy Sowieckiej. Tam tradycyjnie w marszu biorą udział byli komandosi. Prawdopodobnie dlatego milicyjny OMON wycofał swoją barykadę. W Homlu, drugim co do wielkości mieście w kraju, tysiące protestujących przyszło na plac Lenina, gdzie znajdują się najważniejsze budynki rządowe. Natomiast w Mohylewie demonstranci przegonili milicjantów, którzy kamerami nagrywali protest.

Z informacji medialnych wynika, że dotychczas w całym kraju zatrzymano kilkadziesiąt osób. W Baranowiczach demonstranci nie pozwolili OMON-owi dokonać zatrzymań – doszło do przepychanek.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!