Polska: od jutra nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów

0
samolot, lot, Polska
Fot. Facebook: PLL LOT
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jutro, 12 sierpnia, wejdzie w życie nowe rządowe rozporządzenie dotyczące zakazu lotów. Zastąpi ono przepisy obowiązujące dziś do północy.  

Z projektu wynika, że już wkrótce będą możliwe loty między innymi do Egiptu, Portugalii, czy do Szwecji. 
Dotychczas Rada Ministrów wydawała rozporządzenie w formie zakazu lotów, jednocześnie publikując wyjątki krajów, do których przewoźnicy mogą uruchomić regularne pasażerskie połączenia. Najnowszy projekt zawiera natomiast listę 45 krajów, do których nie można latać. Oznacza to, że jeśli stanie się on prawem, do krajów, które nie zostały wymienione, można będzie organizować regularne rejsy.

Na liście znalazły się między innymi Czarnogóra, Rosja, Serbia, Rumunia, Stany Zjednoczone, Luksemburg, Meksyk, Brazylia, Singapur i czy Dominikana.

Na liście nie ma między innymi Szwecji, Egiptu i czy Portugalii. Zdjęcie ograniczeń z dwóch ostatnich krajów oznaczałoby, że możliwe jest na przykład organizowanie wczasów w tych krajach, w kurortach nad Atlantykiem i Morzem Czerwonym.

Z planowaniem podróży należy jednak poczekać do oficjalnego ogłoszenia nowego rozporządzenia, co nastąpi w środę, ponieważ w ostatniej chwili lista może zostać zmodyfikowana. Tak stało się w poprzednim, obowiązującym jeszcze dokumencie. 

W projekcie znalazł się wtedy zapis, który dopuszczał loty z Polski do Egiptu. W ostatecznej wersji kraj ten jednak się nie pojawił, co oznaczało, że loty do tego państwa nie mogły być włączone do siatki połączeń.
Rozporządzenie, które wejdzie w życie jutro, będzie obowiązywać do 25 sierpnia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!