Niemieckie społeczeństwo nie chce amerykańskiego wojska

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niemiecki rząd nie ukrywa rozczarowania z podjętej decyzji o częściowym wycofaniu amerykańskich wojsk z Niemiec, natomiast zwykli obywatele zdecydowanie popierają ten krok. Ponadto nie chcą u siebie amerykańskich głowic jądrowych.

Z najnowszego sondażu wynika, że prawie połowa obywateli nie ma nic przeciwko temu, aby Stany Zjednoczone wycofały część swoich wojsk z Niemiec. Co czwarty obywatel jest zdania, że wyjechać z kraju powinni wszyscy amerykańscy żołnierze. Tylko trzydzieści dwa procent badanych wyraziło przekonanie, że obecność wojsk USA powinna zostać utrzymana na obecnym poziomie. Jeszcze większym poparciem cieszy się zgłaszany przez SPD oraz lewicę pomysł likwidacji amerykańskiej broni jądrowej przechowywanej w bazach na terytorium Niemiec. A 66 procent chce natychmiastowego jej wycofania.  

Jednym z powodów wycofania amerykańskich wojsk z Niemiec jest zarzut Donalda Trumpa, że Niemcy wydają zbyt mało na obronność. Prawie 60 proc. obywateli nie zgadza się z tymi zarzutami. Obecnie prawie połowa Niemców twierdzi, że USA nie są ich najważniejszym partnerem, a dla 23 proc. ważniejsze są dobre stosunki z Rosją. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!