Ogłoszono listę filmów na 77. Festiwal Filmowy w Wenecji

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szef 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji Alberto Barbera ogłosił listę filmów, które zostaną wyświetlone w trakcie tegorocznej imprezy. Wśród nich znalazł się nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Engleta “Śniegu już nigdy nie będzie”, który został zakwalifikowany do głównego konkursu.

W sekcji konkursowej festiwalu zostanie pokazanych prawie 20 filmów z całego świata, a imprezę otworzy dramat “Lacci” w reżyserii Daniela Luchetti. Poza konkursem zaprezentowany zostanie, miedzy innymi, film “Mosquito State”, czyli najnowszy obraz urodzonego w Polsce reżysera Filipa Jana Rymszy.

Festiwal w Wenecji odbędzie się w dniach 2-12 września i zostanie zorganizowany z zachowaniem ścisłych obostrzeń sanitarnych. Będzie to pierwsza tego typu impreza zorganizowana od momentu wybuchu pandemii koronawirusa.
Lista filmów konkursowych oraz tych pokazywanych poza konkursem, została mocno ograniczona, głównie z powodu wstrzymania produkcji lub ograniczeniach w dystrybucji. Przewodniczącą jury festiwalowego będzie aktorka Cate Blanchett.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!