Zespół śledczy WHO ds. koronawirusa w drodze do Chin

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Do Chin wyruszył zespół ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), który prowadzi śledztwo w sprawie pochodzenia koronawirusa – poinformowała rzeczniczka tej organizacji. Przyjmuje się, że pierwsze ognisko patogenu stwierdzono na targu w chińskim mieście Wuhan. Chiny jednak sugerują, że wirus może nie pochodzić z tego kraju.

Pracę w Chinach najpierw zacznie dwóch ekspertów WHO, specjalistów w zakresie zdrowia zwierząt i epidemiologii. Wspólnie z chińskimi naukowcami mają oni stworzyć dokument określający harmonogram i zakres prac związanych ze śledztwem w sprawie pochodzenia koronawirusa.

Rzeczniczka WHO wyjaśniła, że obecność ekspertów do spraw zdrowia zwierząt i epidemiologii pomoże odpowiedzieć na kluczowe na tym etapie pytanie, czy patogen przeniósł się ze zwierząt na człowieka. Obecnie przyjmuje się, że źródłem pandemii mogły być nietoperze.
Pochodzenie koronawirusa, w ostatnich miesiącach stało się w Chinach kwestią polityczną. Władze Stanów Zjednoczonych winą za pandemię obarczyły Pekin. Chińskie władze sugerują zaś, że fakt stwierdzenia pierwszego ogniska koronawirusa w Chinach na targu w mieście Wuhan nie musi oznaczać, że wirus pochodzi z Chin. Wcześniej o przeprowadzenie niezależnego śledztwa w sprawie przyczyn pandemii apelowały, między innymi, władze Australii, co spotkało się z krytyką ze strony Chin.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!