ONZ: 45 mln mieszkańców Ameryki Łacińskiej popadnie w biedę z powodu koronawirusa

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Około 45 milionów mieszkańców Ameryki Łacińskiej i Karaibów popadnie w biedę z powodu pandemii koronawirusa – poinformował sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. Podkreślił, że przy panujących tam nierówności społecznej i wysokiego poziomu szarej strefy, pandemią najbardziej zostaną dotknięci najubożsi.

Zdaniem sekretarza generalnego ONZ, z powodu pandemii przepaść między bogatymi a biednymi jeszcze bardziej się zaostrzy, szczególnie w największych krajach, takich jak Brazylia i Meksyk. Zdaniem Guterresa
konieczna jest zmiana modelu rozwoju Ameryki Łacińskiej i Karaibów. „Oznacza to stworzenie bardziej sprawiedliwych systemów podatkowych, utworzenie godnych miejsc pracy, wzmocnienie równowagi środowiskowej i
mechanizmów ochrony socjalnej” – wyjaśnił Guterres. 

ONZ szacuje, że spadek PKB w Ameryce Łacińskiej w tym roku wyniesie ponad 9 procent i będzie największy w tym stuleciu. Najbardziej dotknięci pandemią zostaną kobiety, rdzenni mieszkańcy, osoby czarnoskóre, imigranci i uchodźcy. Podobnie jak 170 milionów dzieci i młodzieży w regionie, których szkoły zostały zamknięte i które nie mają pełnego dostępu do Internetu – poinformowało ONZ.
W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach zarejestrowano już ponad trzy miliony potwierdzonych przypadków koronawirusa i ponad 140 tysięcy zgonów – najwięcej w Brazylii, Meksyku, Peru i Chile.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!