Rekordowa liczba Polaków na Wyspach zarejestrowała się do wyborów prezydenckich

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rekordowa liczba Polaków żyjących na Wyspach zarejestrowała się do wyborów prezydenckich. Chęć głosowania wyraziło 129 164 emigrantów mieszkających w Zjednoczonym Królestwie – poinformowała Polskie Radio ambasada RP w Londynie.
Liczba ta może się jeszcze nieznacznie zwiększyć. Wciąż rozpatrywane są pojedyncze odwołania. Część imigrantów nie dostała na przykład na czas maila zawierającego link niezbędny do dokończenia rejestracji.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2015 roku liczba zarejestrowanych wyniosła niespełna 74 tysięcy. W drugiej – prawie 91 i pół tysiąca. W wyborach parlamentarnych sprzed niespełna roku liczba ta wynosiła ponad 97 tysięcy.
Według poprzednich doniesień liczba zgłoszeń miała przekroczyć ponad 130 000. Zawierała jednak zgłoszenia ludzi, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w wyborach majowych i ostatecznie nie przerejestrowali do głosowania czerwcowego.

Na Wyspach, w przeciwieństwie do niektórych innych krajów, trzeba było potwierdzić zmianę formy głosowania, bo majowe wybory miały odbyć się w lokalach, a tymczasem czerwcowe głosowanie dozwolone jest tylko w formie korespondencyjnej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!