Ukraina: rekordowy rachunek za ogrzewanie mieszkania

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

53 tysiące hrywien, czyli ponad 8,5 tysiąca złotych – taki rachunek otrzymała mieszkanka Kijowa za ogrzewanie swojego mieszkania w styczniu. Służby ciepłownicze przyznają, że rachunek jest mocno zawyżony, ale zgodny z algorytmem, według którego naliczane są opłaty za ogrzewanie.

Chociaż Ukraińcy, a zwłaszcza mieszkańcy Kijowa od wielu miesięcy narzekają na rosnące opłaty komunalne, to jednak rachunek z kijowskiego mieszkania jest pod tym względem rekordem. Do sprawy odniosło się kijowskie przedsiębiorstwo ciepłownicze, które napisało, że 53 tysiące hrywien za miesięczne ogrzewanie 120 metrowego mieszkania nie jest pomyłką. Mieszkanie, jako jedyne w 24 piętrowym wieżowcu nie ma licznika wykorzystanego ciepła, a w związku z tym na jego konto naliczane są również opłaty za ogrzewanie powierzchni wspólnych. Ciepłownia przyznała, że taki system jest niesprawiedliwy, ale zgodny z prawem. Mimo to przedsiębiorstwo obiecało, że w tym konkretnym przypadku spróbuje zmniejszyć rachunek, ale też zwróci się do rządu o zmianę przepisów. 

System ciepłowniczy w Kijowie, tak jak i wielu innych ukraińskich miastach jest często przestarzały, mocno energochłonny i awaryjny. Niewiele też budynków poddanych zostało termomodernizacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!