Pierwsze przypadki koronawirusa w Chorwacji i Austrii

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Agencja Reutera poinformowała o pierwszych przypadkach koronariwusa w Chorwacji i Austrii. We Włoszech po raz pierwszy stwierdzono koronawirusa w Palermo na Sycylii i we Florencji. W sumie liczba zarażeń wzrosła do 270, czyli o 41 nowych przypadków. 

Władze Szwajcarii potwierdziły pierwszy w tym kraju przypadek koronawirusa. Rzecznik federalnego urzędu zdrowia poinformował, że to mieszkaniec kantonu Ticino przy granicy z Włochami, w których z powodu wirusa zmarło 7 osób. 
To mężczyzna w wieku ponad 70 lat. Został zarażony wirusem 15 lutego podczas podróży do Mediolanu. Pierwsze objawy pojawiły się dwa dni później. Obecnie przebywa w szpitalu. Do tej pory w Szwajcarii sprawdzono około 300 podejrzeń tej choroby. 
Przypadki koronawirusa potwierdzono w sąsiadujących ze Szwajcarią: Włochach, Austrii, Francji i w Niemczech. 

Przypadki koronawirusa potwierdzono w sąsiadujących ze Szwajcarią: Włochach, Austrii, Francji i w Niemczech. 

We włoskim Palermo kwarantanną objęto całą 40-osobową wycieczkę, której uczestniczką była zarażona kobieta z Bergamo w Lombardii. We Florencji koronawirusa stwierdzono u mężczyzny, który niedawno wrócił z Singapuru. Istnieją obawy, że może dojść do zarażeń w środkowych i południowych Włoszech, gdzie dotychczas poza Rzymem nie zanotowano żadnych przypadków. 

Agencja Reutersa, powołując się na premiera Chorwacji Andreja Plenkovicia, poinformowała o pierwszym przypadku w tym kraju. Dodaje, że dwie osoby zarażone zostały w Tyrolu w Austrii. Koronawirusa odnotowano także m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji oraz w Niemczech. 
Chiny, w których doszło do wybuchu koronawirusa, zmarło ponad 2660 osób. Odnotowano ponad 77500 zarażeń patogenem. W prowincji Hubei, centrum epidemii, ponownie stwierdzono wzrost nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Wczoraj patogen wykryto u prawie 500 nowych pacjentów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!