Rosja: grzywny dla Twittera i Facebooka

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rosja ukarała wysokimi grzywnami Twitter i Facebook. Międzynarodowym koncernom internetowym zarzucono nieprzestrzeganie rosyjskiego prawa. Chodzi o nakaz przeniesienia danych personalnych Rosjan korzystających z usług obu serwisów na serwery zlokalizowane w Rosji. Grzywna to 4 miliony rubli, czyli około 58 tysięcy euro. Facebook i Twitter odmówiły.

 Władze Rosji od czterech lat próbują przejąć kontrolę nad komunikatorami. Urzędnicy Federalnego Nadzoru Telekomunikacyjnego żądają przeniesienia danych personalnych Rosjan korzystających z usług na rosyjskie serwery, współpracy operatorów ze służbami specjalnymi, a same służby domagają się wydania kodów umożliwiających odczytywanie prywatnej korespondencji. 

 Do tej pory firmy nie zgodziły się na spełnienie żądań, co w konsekwencji może doprowadzić do ich zablokowania. Dwa lata temu Roskomnadzor zablokował komunikator Telegram, ale działanie to okazało się mało skuteczne, ponieważ rosyjska firma zdołała obejść blokadę. 

Rosyjscy obrońcy praw człowieka i opozycja przypominają, że władze próbują wszelkimi metodami kontrolować społeczeństwo. W Rosji operatorzy mają obowiązek archiwizowania wszystkich rozmów użytkowników internetu i przekazywania ich na każde wezwanie służb specjalnych i organów ścigania.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!