Prezydent Ukrainy: chcę żeby za 4 lata zarobki były takie jak w Polsce

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Ukrainy chce, aby w jego kraju za 4 lata zarabiano tak jak w Polsce. Wołodymyr Zełenski mówił o tym w wywiadzie zatytułowanym „Jeden dzień prezydenta Ukrainy”. Prezydent przypomniał o swoich rodakach pracujących w naszym kraju. 

W kilkuminutowym filmie opublikowanym przez biuro prezydenta Wołodymyr Zełenski mówi o głównych celach swojej prezydentury. Oprócz zakończenia wojny, reform i walki z korupcją prezydent wymienia wzrost średniej płacy. Jak zaznaczył bardzo by chciał, aby średnia płaca była równa polskiej i wierzy w to, że w cztery i pół roku uda się zrealizować to marzenie. 

Wołodymyr Zełenski wyjaśnił, że podał Polskę jako przykład między innymi z powodu dużej migracji zarobkowej Ukraińców do naszego kraju. Jak powiedział, w Polsce jest kilka milionów Ukraińców. Jak dodał, wrócą oni do ojczyzny, jeśli będą mieli motywację. Zdaniem Wołodymyra Zełenskiego taką motywacją byłoby nawet 70 procent tego ile wynoszą zarobki w Polsce. 

W styczniu średnia ukraińska płaca wynosiła nieco ponad 12 tysięcy hrywien brutto, czyli około 2000 złotych. To około 2,5 razy mniej niż polska średnia krajowa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!