“Działajmy razem” – Dzień Bezpiecznego Internetu

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

„Działajmy razem” – to hasło tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. 

Z tej okazji szkoły, biblioteki, domy kultury, a także firmy organizują wydarzenia na rzecz bezpieczeństwa młodych ludzi w Internecie. W całej Polsce zarejestrowano 4 tysiące takich inicjatyw. Największa konferencja na temat bezpieczeństwa młodych internautów odbywa się w Warszawie. 

Minister cyfryzacji Marek Zagórski zwraca uwagę, że w tegorocznym haśle obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu kryje się pewna wskazówka, by w kwestii bezpieczeństwa dzieci w Internecie nie działać w pojedynkę. „Żeby nasze dzieci w miarę możliwości chronić – bo nie da się wyeliminować całkowicie zagrożeń – potrzebne jest współdziałanie bardzo wielu instytucji” – mówi minister.  

Martyna Różycka z dyżurnet.pl, gdzie można zgłosić nielegalne i szkodliwe treści w Internecie, mówi, że w korzystaniu z sieci najważniejsza jest świadomość. „Świadomość nie tylko dzieci, ale też i opiekunów. Po to, żebyśmy mogli zbudować taką relację z dzieckiem, że jeżeli coś się stanie nie tak, to żeby przyszło i nam opowiedziało” – mówi Martyna Różycka. 

Organizatorami konferencji w Warszawie są Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!