Orkan “Ciara” przemieszcza się w kierunku Korsyki

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Orkan “Ciara” przemieszcza się w kierunku Korsyki. Kulminacja ma tam nastąpić po południu. W ośmiu departamentach obowiązuje pomarańczowy, przedostatni stopień zagrożenia związanego z żywiołem. 

Nad Korsyką siła wiatru ma przekraczać w porywach dwieście dwadzieścia kilometrów na godzinę. Zamknięto szkoły. Nieczynny jest uniwersytet. Sparaliżowany ruch lotniczy. Na wyspę trudno się dostać także drogą morską ze względu na bardzo wysokie fale. Na poboczach leżą przewrócone ciężarówki. 

W północno-wschodniej Francji sytuacja zaczyna się normalizować, chociaż nad Kanałem La Manche szaleje wichura, której prędkość dochodzi do stu dziesięciu kilometrów na godzinę. Energetycy naprawiają uszkodzone linie elektryczne. Wczoraj sto pięćdziesiąt tysięcy domów było pozbawionych prądu. Dziś bez elektryczności jest piętnaście tysięcy gospodarstw. 

Wiatr dał się we znaki także mieszkańcom stołecznego regionu Ile de France. Strażacy interweniowali około trzystu razy, przede wszystkim usuwając z dróg połamane konary i drzewa tarasujące przejazd. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!